Adana’dan İstanbul’a uzanan satış hikayesi! Zümrüt diye aldı, gerçek şoke etti

Adana’da yaşayan Nuray A. İstanbul’da olan bir kuyumcunun internet sitesi üzerinden zümrüt bir küpe beğendi. Kuyumcunun işletme hesabı ile iletişime geçen Nuray A., küpenin imitasyon olup olmadığını sorudu.

Ancak firma imitasyon ürün satmadıklarını ve taşın gerçek zümrüt olduğunu söyledi. Firma ayrıca ürünün gerçek olduğuna dair sertifikanın da müşteriye gönderileceğini söyledi. Kuyumcunun söylediklerine güvenen Nuray A. 10 bin 700 lirayı kuyumcuya göndererek siparişini oluşturdu.

ŞÜPHELENİP TESTE GÖNDERDİ

Küpe eline ulaştıktan sonra taşın kalitesinden şüphelenen Nuray A. küpeyi Türkiye Gemoloji Laboratuvarı’na göndererek orijinalliğinin test edilmesini istedi. Yapılan testler sonucu ise zümrüt olduğu söylenen taşın yeşil bir cam parçası olduğu tespit edildi.

“YEŞİL RENKLİ CAM PARÇASI”

Test sonucunu alınca şoka uğrayan Nuray A., soluğu savcılıkta aldı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na avukatı aracılığıyla suç duyurusunda bulunan Nuray A., kuyumcunun nitelikli dolandırıcılık suçundan yargılanmasını istedi.

Savcılığa verilen dilekçede, “Müvekkilime yeşil renkli bir cam parçası zümrüt küpe olarak satılmıştır. Üstelik bu ürün web sitesi üzerinden bütün özellikleri belirtilerek ve sertifikası da gönderilerek satılmıştır” denildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir